Groep 1

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
0
0

Groep 2

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
0
0

Groep 3

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DT
DV
W
GS
V
1
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
0
0

Groep 4

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
0
0

Groep 5

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
0
0

Groep 6

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
0
0

Groep 7

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
0
0

Groep 8

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
0
0

Groep 9

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
0
0

Groep 10

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DT
DV
W
GS
V
1
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
0
0
#TEAMPUNTEN
1Portugal1528
2Spanje1514
3Rusland1425
4Kazachstan1422
5Frankrijk1292
6Oekraïne1271
7Georgië1253
8Kroatië1243
9Finland1240
10Italië1216
11Servië1189
12Polen1184
13Tsjechië1178
14Slovenië1168
15Roemenië1159
16Azerbeidzjan1139
17Armenië1119
18NEDERLAND1116
19Wit-Rusland1096
20Hongarije1095
21Slowakije1075
22België1055
23Bosnië en Herzegovina1029
24Duitsland1025
25Noord-Macedonië1020
26Moldavië1001
27Kosovo999
28Andorra987
29Albanië980
30Cyprus978
31Engeland970
32Denemarken968
33Zweden967
34Litouwen962
35Letland962
36Oostenrijk956
37Montenegro946
38Wales945
39Türkije936
40Bulgarije932
41Noorwegen931
42Malta924
43Israël921
44Griekenland912
45Zwitserland870
46Gibraltar851
47Noord-Ierland835
48Estland823
49Schotland817
50San Marino785

MEER INFO:
FIFA FUTSAL WORLD RANKING

Voor het EK Futsal 2026 –waarbij Letland en Litouwen de gastlanden zijn– heeft 30 mei 2024 de loting plaatsgevonden voor het indelen van de 40 teams over 10 poules. De voorrondes hebben reeds plaatsgevonden (van 8 april t/m 17 april 2024).

Nederland is in groep 7 ingedeeld, samen met Portugal (titelhouder), Noord-Macedonië en Andorra.

De wedstrijden (thuis en uit) zullen plaatsvinden van december 2024 t/m april 2025, verdeeld over de tijdvakken: 9-18 december 2024, 27 januari-5 februari 2025, 3-12 maart 2025 en 7-16 april 2025.

Op 15 mei 2025 vindt de loting plaats voor de Play-Offs, die van 15 t/m 24 september 2025 zullen plaatsvinden.

De finales worden gespeeld van 18 januari t/m 8 februari 2026.


EUROPEES KAMPIOEN 2022

PORTUGAL

FINALE

zo 6 februari 2022
- 17:30
Portugal
4 2
Rusland

zo 6 februari 2022
- 14:30
Spanje
4 1
Oekraïne

vr 4 februari 2022
- 20:00
Portugal
3 2
Spanje

vr 4 februari 2022
- 17:00
Oekraïne
2 3
Rusland

di 1 februari 2022
- 17:00
Rusland
3 1
Georgië
di 1 februari 2022
- 20:00
Spanje
5 1
Slowakije

ma 31 januari 2022
- 17:00
Portugal
3 2
Finland
ma 31 januari 2022
- 20:00
Kazachstan
3 5
Oekraïne
Het aftellen is begonnen: over minder dan een jaar start het EK Futsal in Nederland. Het belooft een spectaculair evenement te worden, dat zal worden gespeeld in de Ziggo Dome (Amsterdam) en Martini Plaza (Groningen).
Het wordt het grootste EK Futsal ooit. Vanaf 19 januari 2022 strijden liefst zestien Europese landen om de titel. Nadat er in totaal 31 wedstrijden zijn afgewerkt, wordt de finale op 6 februari 2020 gespeeld. Nederland is als gastheer automatisch geplaatst voor de eindronde.
De kwalificaties gebeuren als volgt:

Kwalificatieronde

De 33 teams die niet betrokken zijn bij de Futsal World Cup elite ronde nemen deel aan mini-toernooien. De negen groepswinnaars plaatsten zich rechtstreeks voor de groepsfase van de kwalificatie. De negen runners-up en de vijf als derde geplaatste teams met het beste resultaat tegen de beste twee in hun poule gaan naar de play-offs van de voorronde.

Kwalificatie play-offs

De 14 ploegen strijden in een thuis- en uitwedstrijd om de resterende zeven kwalificatieplaatsen voor de groepsfase.

Kwalificatie groepsfase

De 16 teams die deelnemen aan de Futsal World Cup elite ronde treden toe tot de 16 die door de kwalificatie ronde groepen of play-offs zijn gekomen. Voor het eerst in Futsal EURO geschiedenis, strijden 32 teams in 8 groepen met een uit- en thuiswedstijd over een periode van enkele maanden in plaats van in een-locatie mini-toernooien.

De acht groepswinnaars en zes beste runners-up plaatsen zich rechtstreeks voor de finale (Nederland is als organisator uiteraard al geplaatst voor de finale). De twee runners-up die niet verder komen in de kwalificatie groepsfase zullen in een thuis- en uitwedstrijd strijden om de 16e en laatste plaats.

Eerdere finales

2018
Portugal 3-2 Spanje (na verlenging): Ljubljana, Slovenië

2016
Spanje 7-3 Rusland: Belgrado, Servië

2014
Italië 3-1 Rusland; Antwerpen, België

2012
Spanje 3-1 Rusland (na verlenging); Zagreb, Kroatië

2010
Spanje 4-2 Portugal; Debrecen, Hongarije

2007
Spanje 3-1 Italië; Porto, Portugal

2005
Spanje 2-1 Rusland; Ostrava, Tsjechië

2003
Italië 1-0 Oekraïne ; Caserta, Italië

2001
Spanje 2-1 Oekraïne (golden goal); Moskou, Rusland

1999
Rusland 3-3 Spanje (na verlenging; 4-3 strafschoppen); Granada, Spanje

1996*
Spanje 5-3 Rusland; Córdoba, Spanje

*UEFA European Futsal Tournament, EK status vanaf 1999

De EK-selectie van Oranje Futsal bestaat uit de volgende spelers:



GROEPSFASE

Groep A

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
9
3
6
9
3
3
0
0
2
3
3
3
8
5
1
0
2
3
3
3
-3
6
9
1
0
2
4
Servië
V V W
3
3
-6
6
12
1
0
2

Groep B

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
7
3
7
14
7
2
1
0
2
Finland
GS V W
4
3
-3
7
10
1
1
1
3
Slovenië
GS GS V
2
3
-1
7
8
0
2
1
4
Italië
GS GS V
2
3
-3
6
9
0
2
1

Groep C

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
Rusland
W W W
9
3
14
16
2
3
0
0
2
4
3
-4
8
12
1
1
1
3
3
3
-4
6
10
1
0
2
4
Polen
V GS V
1
3
-6
4
10
0
1
2

Groep D

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
Spanje
W GS W
7
3
12
15
3
2
1
0
2
6
3
-6
5
11
2
0
1
3
4
3
1
8
7
1
1
1
4
0
3
-7
4
11
0
0
3

KWALIFICATIE GROEPSFASE

Groep 1

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
Kroatië
W W W W W
18
6
22
28
6
6
0
0
2
Oekraïne
V V W W W
12
6
16
33
17
4
0
2
3
Denemarken
W V V V V
3
6
-19
10
29
1
0
5
4
Albanië
V V W V V
3
6
-19
8
27
1
0
5

Groep 2

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
Rusland
W W W W W
18
6
21
26
5
6
0
0
2
Georgië
V W W W V
10
6
0
15
15
3
1
2
3
Frankrijk
GS V V V W
5
6
-2
18
20
1
2
3
4
Armenië
GS V V V V
1
6
-19
9
28
0
1
5

Groep 3

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
Azerbeidzjan
W W W GS W
16
6
16
22
6
5
1
0
2
Slowakije
GS W W GS W
11
6
12
21
9
3
2
1
3
Moldavië
GS V V GS V
5
6
-8
14
22
1
2
3
4
Griekenland
V V V GS V
1
6
-20
4
24
0
1
5

Groep 4

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
15
6
8
18
10
5
0
1
2
Servië
V GS W GS W
9
6
5
18
13
2
3
1
3
Roemenië
GS V V GS W
6
6
2
19
17
1
3
2
4
Noord-Macedonië
GS GS V V V
2
6
-15
8
23
0
2
4

Groep 5

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DV
DT
DS
W
GS
V
1
Kazachstan
W W W W W
18
6
30
5
25
6
0
0
2
Wit-Rusland
V V V W W
9
6
26
15
11
3
0
3
3
Hongarije
W V W V V
6
6
12
25
-13
2
0
4
4
Israël
W V V V V
3
6
9
32
-23
1
0
5

Groep 6

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
Spanje
W W W W W
18
6
43
46
3
6
0
0
2
Slovenië
W V V W W
12
6
21
31
10
4
0
2
3
Letland
V W V W V
6
6
-16
12
28
2
0
4
4
Zwitserland
V V V V V
0
6
-48
5
53
0
0
6

Groep 7

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
Italië
W W W V W
15
6
12
24
12
5
0
1
2
Finland
V V W W W
10
6
2
20
18
3
1
2
3
België
W V V W V
7
6
0
20
20
2
1
3
4
Montenegro
V W V V V
3
6
-14
8
22
1
0
5

Groep 8

Totaal
Thuis
Uit
#
Team
P
G
DS
DV
DT
W
GS
V
1
Portugal
W GS W W W
14
6
17
24
7
4
2
0
2
Polen
V W W GS W
11
6
6
20
14
3
2
1
3
Tsjechië
W GS V GS V
8
6
3
22
19
2
2
2
4
Noorwegen
V V V V V
0
6
-26
2
28
0
0
6

RECENTSTE VIDEO’S

error:
Cookieconsent met Real Cookie Banner P